Metalab

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Mbrenda Metalab

Metalab është një hackerspace në qarkun qendror të parë të Vjenës. E themeluar në vitin 2006, ajo është një vend takimi i komunitetit vjenez teknologjisë, hosting ngjarjet nga festivalet kulturore për grupet e përdoruesit. [2] [3] Ajo ka luajtur një rol katalizatori në lëvizjen globale Hackerspace dhe ishte vendlindja e disa kompanive startup internet.

Referenca[redakto | përpunoni burim]