Metcalf, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Metcalf, Illinois
fshat
Popullsia
 • Gjithsej189

Metcalf, Illinois është një fshat në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Metcalf, Illinois jetojnë 189 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 149 banor/km2 (385.9 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.69 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 210 m (689 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Metcalf, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale