Metlika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Metlika.JPG

Metlika (gjermanisht: Möttling) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Juglindore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]