Metlika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Metlika.JPG

Metlika (gjermanisht: [Möttling] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Juglindore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]