Michael Palin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael Palin
Michael Palin.jpg
Informacione personale
Vendlindja Sheffield, Angli


Michael Edward Palin lindi më 5 maj 1943Sheffield, Angli. Është një aktor dhe këngëtar britanik. Ka qenë anëtar i grupit komik Monty Python.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.