Michael Reilly Burke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Michael Reilly Bruke është aktor amerikan i lindur 27 nëntor 1969 i cili ka luajtur në filma po ashtu dhe në seriale televizive si CSI: New York,Mars Attacks si dhe CSI dhe filmi i në të cilin luajti rollin kryesor isht Ted Bundy (film) ku luajti rolin e vrasësit.

Michael Reilly Burke
Informacione personale
Ditëlindja 27 nëntor 1969
Vendlindja New York,SH.B.A
Role të shquar Ted Bundy
Filma & seriale 
 shquar
Ted Bundy (film),Mars Attacks
Kombësia Amerikan

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referncat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]