Michel Houellebecq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
2008.06.09. Michel Houellebecq Fot Mariusz Kubik 08.jpg

Michel Houellebecq ka lindur më 26 shkurt 1956 në Saint-Pierre (Réunion), është një shkrimtar, poet dhe kritik letërsie francez.