Mihail Miloradoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mihail Miloradoviq

Mihail Miloradoviq ishte oficer ushtark, misionar krishterë, rus nga Rusia Cariste.

Miloradoviqi është i njohur në historin e Ballkanit si i dërguar i Carit të Rusis Petrit të Madhë më 1711 në hapësiren e Sanxhakut[1].

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amëza : Boshnjakët

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]