Mike Epps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mike Epps
U lind në
Michael Elliot Epps

nëntor 18, 1970 (42 vjeç)
Indianapolis ,Indiana SH.B.A.
Profesioniaktor , komedian , këngëtar (reper)
TitulliEpps, 2011
Faqja në rrjethttp://mikeepps.com/
Mike Epps (2013)

Michael Elliot "Mike" Epps. Është një aktor , komedian , producent i filmave , shkrimtar dhe këngetar (reper) i njohur Amerikan. Është shum i njohur me rolin e tij Day-Day Jones në filmin Next Friday dhe në vazhdim Friday After Next, gjithashtu edhe ne shfaqjen e filmit The Hangover, me rolin e "Black Doug". Ai luajti rolin e të folurit të Boog në filmin e animuar Open Season 2 ( vazhdimi i pjeses së pare Open Season), por u zëvenduësua nga Matthew J. Munn në Open Season 3.


Jeta e mëhershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Epps është lindur në spitalin Wishard në Indianapolis, Indiana U.S.A. Ai zbuloi dhuntinë e tij ndaj komedisë që nga fëmijërija , dhe ai filloi të luante ndal nga dalë si nje adoleshent . Epps u shpërngul në Atlanta kur ai punonte ne teatrin e komedisë, para se të lëvizte në Brooklyn të luante për Deff Comedy Jam në 1995.


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.