Minorka (pulë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minorka

Minorka (pulë) është një pulë shtëpiake ndofta me prejardhje spanjolle. Në vitin 1870 kjo lloj pule kaloi permes Anglia për në Gjermania.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Minorka – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale