Mirëbota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirëbotë
Αλμυροπόταμος
Fshat
Vendndodhja
Mirëbotë is located in Greqia
Mirëbotë
Mirëbotë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 16′ 15″ Veri

24° 11′ 21″ Lindje

Popullsia 102 banorë (2011)

Mirëbotë[1] (greqisht: Αλμυροπόταμος/Almiropótamos) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.