Miraca (Gjevgjeli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miraca (Gjevgjeli)
Fshat
noform
Vendndodhja
Miraca (Gjevgjeli) is located in Maqedonia e Veriut
Miraca (Gjevgjeli)
Miraca (Gjevgjeli)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 21° 18′ 28″ Veri

22° 26′ 06″ Lindje

Popullsia 1.647 banorë (2002)