Jump to content

Mizoram

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vendndodhja e Mizoram në Indi

Mizoram është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 1 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Aizol.[1]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]