Moguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moguer
Komunë dhe qytet
noform
Iglesia de Nuestra Señora de Granada
Stema_figuraFlag of Moguer.svg
Vendndodhja
Moguer is located in Spanjë
Moguer
Moguer

Koordinatat: 37°16′31.63″V 6°50′18.55″P / 37.2754528°V 6.8384861°P / 37.2754528; -6.8384861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Metropolitan District of Huelva
Kryetari i Bashkisë Gustavo Cuéllar Cruz
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 204 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 21,209INE banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Moguereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21800 - 21130 (Mazagón)
Koordinatat 37° 16′ 31.63″ Veri

6° 50′ 18.55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytomoguer.es


Moguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Metropolitan District of Huelva, të provincës Huelva, në Andalusia. Moguer ka 21,209INE banorë (Jan-08), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 204 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]