Moini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moini
Fshat
noform
Vendndodhja
Moini is located in Republika e Maqedonisë
Moini
Moini
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1480
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 08′ 01″ Veri

22° 27′ 18″ Lindje

Popullsia 317 banorë (2002)