Moisei Uricki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Moisei Uritsky)
Shko te: navigacion, kërko

Moissei Solomonowiç Urishki (rusisht Моисей Соломонович Урицкий ; * 1873 në Çerkasi, Ukrainë ; † 30 gusht 1918 në Petrograd) ka qënë një revolucionar bolshevist dhe politikan.

Moissei Urizki