Mojácar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mojácar
Komunë
noform
Vendndodhja
Mojácar is located in Spanjë
Mojácar
Mojácar

Koordinatat: 37°8′25″V 1°51′5″P / 37.14028°V 1.85139°P / 37.14028; -1.85139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Almería
Qarku Levante Almeriense
Kryetari i Bashkisë Rosa Maria Cano Montoya (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 7745 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mojaqueros
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 37° 8′ 25″ Veri

1° 51′ 5″ Perëndim


Mojácar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Levante Almeriense, të provincës Almería, në Andalusia. Mojácar ka 7745 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]