Monroe, Adams County, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monroe, Adams County, Indiana
Anglisht : Monroe, Indiana
qytet
Vendndodhja
Monroe, Adams County, Indiana is located in SHBA
Monroe, Adams County, Indiana
Monroe, Adams County, Indiana

Koordinatat: 40°44′40″V 84°56′26″P / 40.74444°V 84.94056°P / 40.74444; -84.94056

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Adams
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.63 km2
 •  tokësore 1.63 km2
 •  ujore 0 km2
Popullsia 842 banorë (2010)
Dendësia 516 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Prefiksi 260
Koordinatat 40° 44′ 40″ Veri

84° 56′ 26″ Perëndim

Monroe, Adams County, Indiana (Monroe, Indiana) është një qytet në qarkun Adamsshtetit federal Indiana, SHBA. Në Monroe, Adams County, Indiana jetojnë 842 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 516 banor/km2 (1336.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.63 km2 (0.63 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (833 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monroe, Adams County, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale