Montalbán de Córdoba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montalbán de Córdoba
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Montalbán de Córdoba.svg
Vendndodhja
Montalbán de Córdoba is located in Spanjë
Montalbán de Córdoba
Montalbán de Córdoba

Koordinatat: 37°35′V 4°45′P / 37.583°V 4.750°P / 37.583; -4.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Campiña Sur
Kryetari i Bashkisë Miguel Ruz Salces (2011)
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.66 km2
Lartësia 273 m (m.n.d.)
Popullsia 4586 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi unknown
Vendasit Montalbeño /-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14548
Prefiksi (+34) 957 31X XXX
Faqja Zyrtare www.aytomontalban.com


Montalbán de Córdoba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Córdoba, në Andalusia. Montalbán de Córdoba ka 4586 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]