Monte Santanxhelo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monte Sant'Angelo
Italisht : Comune di Monte Sant'Angelo
Qytet
noform
Pamje nga Monte Santanxhelo
Stema_figura
Vendndodhja
Monte Sant'Angelo is located in Itali
Monte Sant'Angelo
Monte Sant'Angelo

Koordinatat: 41°42′V 15°58′L / 41.700°V 15.967°L / 41.700; 15.967

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Puglia
Provinca Foxhia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 242 km2
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Popullsia 13,491 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71037
Prefiksi 0884
Shenjti mbrojtës Shën Mihali
Dita e shenjtit 29 shtator
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Monte Sant'Angelo është qytetItali.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Monte Sant'Angelo është krijuar në vitin 1000.

lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]