Montilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montilla
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Montilla is located in Spanjë
Montilla
Montilla

Koordinatat: 37°35′12″V 4°38′19″P / 37.58667°V 4.63861°P / 37.58667; -4.63861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Campiña Sur
Kryetari i Bashkisë Federico Cabello de Alba Hernández
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 168.5 km2
Lartësia 371 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14550
Prefiksi +34 (Spain) + 957 (Córdoba)
Koordinatat 37° 35′ 12″ Veri

4° 38′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Montilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Córdoba, në Andalusia. Montilla ka 23836 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 168.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]