Jump to content

Montpellier Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Montpellier Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Montpellier. Ngritur që në vitin 1897.

"MBS" u rendit e 69-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1]. "MBS" ka gjithashtu një program PhD (doktoraturë) si dhe një numër programesh Master në fusha të caktuara të menaxhimit si marketing, financë apo sipërmarrje.

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 17700 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Eric Besson (ish Ministri Francez)[3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.European Business School Rankings 2019 Arkivuar 28 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)
  3. ^  FrancaL’ex-ministre français Eric Besson va conduire l’ancrage de SICPA en Afrique de l’Ouest

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]