Monzón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monzón
Qytet
Stema_figuraBandera de Monzon.svg
Vendndodhja
Monzón is located in Spanjë
Monzón
Monzón
41°55′V 0°11′L / 41.91°V 0.19°L / 41.91; 0.19Koordinatat: 41°55′V 0°11′L / 41.91°V 0.19°L / 41.91; 0.19
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Aragon
Provinca Huesca
Qarku
Kryetari i Bashkisë Álvaro Burrell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 155.01 km2
Lartësia 273 m (m.n.d.)
Dendësia 110 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22400


Monzón (span. monθoˈn) është kryeqyteti i komunitetit autonom AragónSpanjë. Monzón numëron mbi 17,176 banorë.