Morón de la Frontera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morón de la Frontera
Qytet
Stema_figuraBandera de Morón de la Frontera (Sevilla).svg
Vendndodhja
Morón de la Frontera is located in Spanjë
Morón de la Frontera
Morón de la Frontera

Koordinatat: 37°7′20″V 5°27′6″P / 37.12222°V 5.45167°P / 37.12222; -5.45167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Campiña de Morón y Marchena
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Rodríguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 431.94 km2
Lartësia 297 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41530
Koordinatat 37° 7′ 20″ Veri

5° 27′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-morondelafrontera.org


Morón de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Morón y Marchena, të provincës Seville, në Andalusia. Morón de la Frontera ka 28390 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 431.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]