Morga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morga
Komunë
noform
Town hall
Stema_figuraMorga bandera.svg
Vendndodhja
Morga is located in Spanjë
Morga
Morga

Koordinatat: 43°17′0″V 2°45′0″P / 43.28333°V 2.75000°P / 43.28333; -2.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Busturialdea
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.6 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 399 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Morgatarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48115
Koordinatat 43° 17′ 0″ Veri

2° 45′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.morgakoudala.com/morgaeuzkera.html


Morga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Busturialdea, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Morga ka 399 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]