Morne-à-l'Eau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morne-à-l'Eau
Komunë
noform
Pamje nga Morne-à-l'Eau
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guadalupa
Departamenti Guadalupa
Kantoni Kantoni Morne-à-l'Eau
Kryetari Philipson Francfort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63,56 km2
Popullsia 17,225 banorë
Dendësia 271 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97111
INSEE 97116
Faqja Zyrtare www.ville-mornealeau.com


Morne-à-l'Eau është komunë e cila ndodhet në departamentin Guadalupa.