Moshchena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moshchena
Мощена
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Ukraina
Qarku Flag of Volyn Oblast.svg Volyn
Kryetari i Bashkisë Andrij Fedoruk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.05 km2
Popullsia 581 banorë (2010)
Dendësia 553 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 45030
Prefiksi +380 3352

Moshchena (Ukrainase : Мощена) është një fshat në VolynUkrainës.Me kordinata: 51° 15' 39" veri, 24° 36' 21" lindje.Është kryeqytet i një rrethi (rada) të veçantë në provincën (oblast) e Volyn dhe ka 581 banorë (viti 2010).

 Commons: Moshchena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale