Moshe Cukerman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Moshe Zuckermann (* 1949 në Tel Aviv) është sociolog izraelit dhe profesor për histori dhe filozofi ne Universitetin e Tel Aviv-it.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]