Moshtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moshtica
Fshat
Vendndodhja
Moshtica is located in Maqedonia e Veriut
Moshtica
Moshtica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Kamenicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2304
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 03′ 20″ Veri

22° 34′ 51″ Lindje

Popullsia 543 banorë (2002)