Mouse Trouble

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tom merr SI TE CATCH A MOUSE / A Mouse rastësishme Book.

Tom hap librin dhe, për pjesën tjetër të kartonëve, merr këshilla e saj në përpjekje për të kapur mouse.

Kapitulli I[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Së pari - Gjeje trarin Mouse : Tom "ndodhet" miu kur kamera tregon Jerry, e drejta nën hundë të tij, lexim të njëjtën faqe të tij. Si Tom kthen faqe, Jerry mban atë në vend të lexuar më shumë, dhe kështu e sheh atë cat. Si Tom Jerry përpiqet të kap, hapat e brejtësit off libër, qorton hundë Tom's në të, dhe zhduket në vrima e tij.

Tom dhe Jerry lexohet nga How To Catch A Mouse Mouse është në vështirësi. Animacion nga Pete Burness.

Kapitulli II[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Next... Provoni mousetrap thjeshtë: Tom përcakton kurth dhe testet e asaj nga ajo snapping duke prekur atë me një pendë. Jerry, megjithatë, përpiqet për të liruar djathi prej saj, përfundimisht pasuar. Kurth disi nuk duhet të funksionojë si miu ha drekë e tij dhe e përdor si kaloni një bord të zhytjes. Tronditur në kurth për dështimin, Tom analiza atë me gishtin e tij. Sigurisht, kurth snaps sa më shpejt të jetë ai prek atë.

Tom merr gishtin e tij të kapur në një mousetrap. Animacion nga Ray Patterson.

Kapitulli III[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një kurth Snare Asnjehere nuk arrin: Pas kësaj, Tom përcakton një kurth kurth rreth një copë djathë, të gatshëm për të tërhequr string dhe kështu shkaktojnë miun që të largohen në një pemë. Jerry thjesht zëvendësuese djathit për një tas të krem si fsheh cat. Kur Tom peeks përsëri në kurth, ai e sheh krem, shkon të egra, dhe pije stupidly atë ndërsa Jerry gleefully aktivizon kurth, duke i dërguar macja nga pema për të vetë, flailing wildly : Tom ra në kurth e tij.

Kapitulli IV[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

A Mouse Curious është e lehtë për të kapur: Tom Jerry përpiqet për të bërë kurioz duke lexuar librin dhe qeshur noisily. Një sipërmarrje kurioz Jerry nga vrima e tij dhe përpiqet për të lexuar librin, por në mënyrë të përsëritur Tom kthen librin larg nga ai. Përfundimisht, vepra kurth dhe kap Tom Jerry nga mbyllja e tij në libër. Por, kur atë grabs Tom, Jerry tërheq mashtrim të njëjta për atë me duart e tij. Përfundimisht, mouse tregon atë grushta e tij, dhe Tom inspekton ato vetëm për të marrë grushta në sy dhe Jerry për të shpëtuar. Cat zemërim Chases Jerry në një qoshe dhe lexon kapitullin e ardhshëm:

Kapitulli V[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

A Mouse qoshe Fights ASNJËHERË: Prandaj, Tom pounces mbi Jerry. Crashes dhe Bangs janë dëgjuar si ata luftojnë brutalisht. Tom fund hapa jashtë, rrahur dhe bruised, dhe thotë se në një zë të ulët dhe i përhumbur: "A nuk ju besojnë atë!"

Tom ka një sy të zezë dhe një xhungë, pasi ai është i sulmuar nga Jerry duke thënë : "A nuk... ju... besoj se kjo !"

Në këtë pikë, Tom ndalesa leximi nga kapitulli-to-kapitull dhe skims libër, duke u përpjekur sugjerime që ai pëlqen apo mendon se do të punojë.

Kapitulli VII[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jini shkencor në qasjen tuaj: Tom përdor një stetoskop të dëgjuar për Jerry brenda mureve të shtëpisë. Si e gjen Jerry Tom dhe rrahje zemre e tij, Jerry swallows një copë djathë shumë me zë të lartë dhe menjëherë britmat në mikrofon, duke bërë fjalë për fjalë top i kreut Tom's pop off.

Tom forcat me një armë gjahu në mousehole Jerry's. Megjithatë, fuçi të armëve bends jashtë, nëpërmjet murit, duke treguar të vërtetën në krye Tom si zjarret macja dhe përfundon xhirimin veten në kokë, duke i bërë vetë tullac. Pjesa tjetër e sheh cartoon Tom veshur me një xhufkë dyshimtë.

Tom shtyn një kurth të mbajnë në gropë Jerry, por Jerry shtyn kurth të njëjtën vrimë nga një anë, e cila mblidhet në Tom dhe hedhje në tavan në dhimbje, duke i thirrur për ndihmë.

Më vonë, Tom Jerry përpiqet që të godasin me një çekiç druri, të humbur atë në mënyrë të përsëritur, derisa Jerry snatches çekiç druri nga duart cat dhe menjëherë hits atë në kokë me atë.

Kapitulli IX[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shqip Tij Paketa habit: Tom fsheh brenda një kuti të madhe dhe dhuratë knocks në mur. Jerry, duke parë kuti, knocks on it. Me asnjë përgjigje, ai Retreats në vrimë dhe e kthimit me një bandë e kunjat. Mouse, harruar në rezultate yelling, Pokes vrima nëpër kuti dhe të ardhurat për të parë kuti në gjysmën. Dëgjon asgjë brenda, Jerry duket brenda kuti, dhe në tmerr, tregon një tabelë që lexonte "NUK ËSHTË MJEKU Një NË SHTËPISË?"

Kapitulli XII[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mice janë Suckers për Dames: Tom, e mbuluar në FA SHAT, më me gjasë për shkak të asaj Jerry bëri të tij në paketë, erërat një mouse lodër, e cila në mënyrë të përsëritur exclaims "Ejani dhe shikoni disa kohë," à la Mae West. Tom Jerry përpjekjet për të joshur në një madhësi të miut "hotelit", nga e cila çon në gojë hapur Tom's (në një nga raste të rralla e Tom përpiqet për të ngrënë në të vërtetë ndëshkim i drejtë e tij). Megjithatë, vetëm para Jerry ecën në dënimin e tij, bën një lodër miut U-kthehet. Prandaj, Jerry ushers miut mekanike në hotelin e parë, e cila swallows Tom. Ai në mënyrë të përsëritur hiccups, pasuar nga Perëndimi linjë Mae në mënyrë të përsëritur.

Një Tom tërbuar shikon dhëmbët e tij të shkatërruar në një pasqyrë, dhe pastaj shkatërron si pasqyrë dhe librin, ende hiccuping ", vijnë dhe shohin disa kohë." Duke pasur mjaft, cat thjesht synon të shkatërroj rivalin e tij me dinamit, barut kegs, dhe shumë lloje të tjera të eksplozivëve dhe materialeve të ndezshme imagjinueshëm.

Tom përdor një ndeshje në siguresave, pa rezultate. Cat vend rrahje në tym, që e bën siguresave djeg shumë shpejt dhe shkakton dinamit që të shpërthejnë. Të gjitha që mbetet e shtëpisë është Jerry dhe portalin e mousehole tij (pa mure rrethues). Pastaj, ne shohim xhufkë Tom's careening poshtë nëpërmjet ajrit dhe macja noton në një re në kostum një engjëll klishe të, u ngjitur në qiell, ndërsa të gjitha, hiccuping ", vijnë dhe shohin disa kohë" ad infinitum