Mramoreci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mramoreci
Fshat
noform
Vendndodhja
Mramoreci is located in Maqedonia e Veriut
Mramoreci
Mramoreci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 1050 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6346
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 22′ 52″ Veri

20° 52′ 31″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2002)