Muaj mjalti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Muaj mjalti (serbisht: Медени месец) është një film drame serbo-shqip i drejtuar nga Goran Paskaljeviq.

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Duke shpresuar për një jetë më të mirë, dy çifte të rinj lënë vendet e tyre përkatëse. Majlinda dhe Nik largohen nga Shqipëria me anije në Itali, për të jetuar dashurinë e tyre të ndaluar. Ndërkohë, Vera dhe Marko e lënë Serbisë me tren për Austrinë, përmes Hungarisë. Marko, një violonçel i talentuar, është me fat që të hyjë në Orkestrën Filarmonike të Vjenës. Por kur arrijnë në kufi, edhe pse kanë viza në rregull, problemet e tyre fillojnë.

Hedh[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Nebojsha Milovanoviq – Marko
  • Jelena Trkulja – Vera
  • Jozef Shiroka - Nik
  • Mirela Naska – Majlinda
  • Lazar Ristovski – Xhaxhai i Vera
  • Petar Bozhoviq – Babai i Vera
  • Bujar Lako – Babai i Nikit
  • Yllka Mujo − Nëna e Nikit