Muhamet Liko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Muhamet Liko artist shqiptar i humorit, një nga parodistët e Vlorës. Ai mban Urdhrin “Naim Frashëri” të Klasit të I-rë dhe titullin “Mjeshtër i Madh” akorduar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë si dhe është “Qytetar Nderi i Vlorës” akorduar nga Këshilli i Bashkisë Vlorë. U nda nga jeta më 30 maj 2019.