Muhsin al Ramli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Muhsin Al-Ramli, (Irak, 1967), një nga novelistët dhe dramaturget me te rëndësishëm Iraken, përkthyes i gjuhës arabe në Spanjishte, është i lindur për ketë.

Muhsin Al-Ramli محسن الرملي

Publikimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Dhurata nga shekullit të Eja (histori e shkurtër) 1995
  • Në kërkim të një Zemra Live (Teatër) 1997
  • Gazetat larg nga Tigris (histori e shkurtër) 1998
  • Grimcave të veçuara (novelë) 2000 Scattered Crumbs (Novel)[1]
  • Nights Lum e bombardimeve (Kasas) 2003 [2][lidhje e vdekur]
  • Në jemi të gjithë vejë e Përgjigjet (Poezi), 2005 [3]
  • Gishtat e Datat (novelë) 2008 [4]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

artikull [5]

Blog[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]