Muhu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eesti muhu vald.png

Muhu është ishulli i tretë për nga madhësia në Estoni. Ishulli është mbetje e rifeve koralore të mërparshme, kur Estonia gjendej më në jug dhe klima ishte më e ngrohtë. Ka një sipërfaqe prej 206.12 km² dhe një popullsi prej 1697 banorësh.

Foto[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 58°36′V 23°15′L / 58.600°V 23.250°L / 58.600; 23.250