Mulhouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mulhouse
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
banorë
banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti
Qarku {{{cilirrethe}}}
Adresa e kuvendit rruga nr.
Kodi postal vetëm nr.
Prefiksi telefonik +
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Mulhouse është një qytet në Francë.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Pozita gjeografike:

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Objekte turistike dhe kulturore[redakto | redakto tekstin burimor]

Universitetet[redakto | redakto tekstin burimor]

Personalitete[redakto | redakto tekstin burimor]

Panorama e qytetit[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Mulhouse