Mulqi (Qato)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mulq
Μούλκιον
Fshat
Vendndodhja
Mulq is located in Greqia
Mulq
Mulq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Qato
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 59′ 33″ Veri

22° 43′ 30″ Lindje

Popullsia 1289 banorë (2011)

Mulq[1] (greqisht: Μούλκιον/Moúlkion) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.