Mungia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mungia
Qytet
Stema_figuraMungia bandera.svg
Vendndodhja
Mungia is located in Spanjë
Mungia
Mungia

Koordinatat: 43°21′17″V 2°50′50″P / 43.35472°V 2.84722°P / 43.35472; -2.84722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Mungialdea
Kryetari i Bashkisë Izaskun Uriagereke Legarreta
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.12 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48100
Koordinatat 43° 21′ 17″ Veri

2° 50′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mungia.org


Mungia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mungialdea, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Mungia ka 15848 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]