Muriqan (Elbasan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muriqan (Elbasan)
Fshat
Shteti: Shqipëria
Përdorimi i stampës

Muriqan është një fshatKomunën GjergjanRrethin e ElbasanitShqipërisë.

Fshati Muriqan gjendet ne Prefekturen e Elbasanit, ai kufizohet me fshatrat Jagodinë, Gjergjan, Thanë dhe me Cërrikun.

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]