Murska Sobota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Murska Sobota (29) (5355064494).jpg

Murska Sobota (hungarisht: Muraszombat, gjermanisht: Olsnitz) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Pomurskes .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]