Murska Sobota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Murska Sobota (29) (5355064494).jpg

Murska Sobota (hungarisht: [Muraszombat] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help), gjermanisht: [Olsnitz] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Pomurskes .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]