Musa Piperku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Musa Piperku kompozitor, dirigjent dhe kritik arti shqiptar. Lindi në shkurt 1945 në Dibër dhe u nda nga jeta më 14 qershor 2005.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.