Mushti i rrushit në fermentim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mushti i rrushit në fermentim është prodhimi i fituar nga fermentimi i mushtit të rrushit dhe me fortësi aktuale alkoolike në njësi vëllimore jo më shumë se 1% mirëpo jo më pak se tri të pestat e fortësisë së përgjithshme alkoolike.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine