Muskiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muskiz
Komunë
noform
View from Gallarta
Stema_figuraMuskiz bandera.gif
Vendndodhja
Muskiz is located in Spanjë
Muskiz
Muskiz

Koordinatat: 43°19′24″V 3°7′18″P / 43.32333°V 3.12167°P / 43.32333; -3.12167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Borja Liaño
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.5 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 7216 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit muskiztarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48550
Koordinatat 43° 19′ 24″ Veri

3° 7′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.muskiz.org


Muskiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Muskiz ka 7216 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]