Mustafë Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mustafë Hoxha

Mustafë Hoxha lindi në Nishefc të Podujevës më 1915 dhe vdiq më 1995. Ishte komandant gjatë dhe pas Luftës së dytë botërore në zonën e Llapit.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.