Mustafa Zazai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mustafa Zazai
Mustafa zazai.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMustafa Zazai
Data e lindjes9 maj 1993
Vendi i lindjesKabul, Afghanistan
Gjatësia1.77 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualTSG Neustrelitz
Numri18
Karriera në rini
2006–2009Hamburger SV
2009–2011SC Concordia Hamburg
2011–2012VfB Lübeck
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013VfB Lübeck23(3)
2013–2015FC St. Pauli II52(3)
2016–TSG Neustrelitz1(0)
Ekipi kombëtar
2014–Afghanistani18(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mustafa Zazai (lindi më 9 maj 1993) është futbollist afganë i cili luan si mesfushorë. Ai tani luan në skuadrën gjermane TSG Neustrelitz. Ai poashtu luan në kombëtaren afgane. Gjatë karrierës së tij rinore dhe profesioniste, ai ka luajtur në shumë skuadra gjermane.