Mutriku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mutriku
Komunë
noform
Mutriku port
Vendndodhja
Mutriku is located in Spanjë
Mutriku
Mutriku

Koordinatat: 43°18′26″V 2°23′6″P / 43.30722°V 2.38500°P / 43.30722; -2.38500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debabarrena
Kryetari i Bashkisë Joseba Palenzuela Arrieta
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.7 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 5101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20830
Prefiksi +34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Koordinatat 43° 18′ 26″ Veri

2° 23′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Mutriku është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debabarrena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Mutriku ka 5101 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]