Myqerem Fuga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Myqerem Fuga ka qenë politikan shqiptar me prejardhje çifute. Ai ishte kryetar i Komitetit Ekzekutiv i Tiranës prej vitit 1970 deri në vitin 1973.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Valter Gjoni. "42 kryetarët e Tiranës. Album fotografik dhe biografik", Tiranë, Shkurt 2016.