Myrvete Pantina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Myrvete Pantina E lindur më 22.08.1956. Ishte deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kur është shpallur Pavarësia. Është Doktore e Shkencave Ekonomike prej vitit 2000 dhe profesoreshë në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës. Është e martuar dhe ka dy fëmijë. Veç gjuhës amtare, flet edhe gjuhën serbo-kroate, angleze dhe turke.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

  1. ^ http://www.kuvendikosoves.org/?cid=2,158,575&secid=102&legid=3