Nëntori (revistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"nëntori" revistë e përmuajshme letrare artistike shoqërore politike. Organ i lidhjes së shkrimtarëve dhe artistëve të Shqipërisë, në kohën e sistemit socialist.

Ballina të revistës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Permbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

nëntori 6/1981