Naftësjellësi AMBO

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Naftësjellësi AMBO është inciaiv për ndërtimin e naftësjellësit nga Burgasi deri në Vlorë. Shtete antare janë Shqipëria, Maqedonia (IRJM) dhe Bullgaria.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]