Naser Rugova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Naser Rugova shqiptar nga Kosova, ishte deputet nga Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) dhe nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë. Ka lindur më 20.10.1970 në Cerrcë, dhe me profesion është mjek-stomatolog.Ka qenë edhe këshilltar i Kryeministrit të Kosovës.Flet gjuhën angleze dhe serbo-kroate.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.kuvendikosoves.org/?cid=2,102,930